top of page

Агродрони XAG підвищують прибутковість вирощування ріпаку

НОВИНИ XAG

29 мая 2023 г.

У розпал сезону наш ексклюзивний дистриб’ютор група компаній DroneUA провела практичну конференцію «Підвищення прибутковості ріпаку з агродронами. Врожай 2023 без втрат» із демонстрацією дронів-обприскувачів XAG. Захід відбувся 26 травня у Міжнародному центрі з точного землеробства AgriLab у Бориспільському районі (Київська обл.).У ході теоретичної частини експерти агрогалузі поділилися власним досвідом вирощування ріпаку з відпрацьованою та ефективною технологією захисту, зокрема, із застосуванням агродронів XAG.

Внесення регуляторів росту, склеювачів і десикантів агродронами


Для того, щоб озимий ріпак зайшов у зиму в потрібній фазі розвитку (не переріс і не загинув), застосовують регулятори росту. Також вони необхідні навесні, аби запобігти стрімкому росту й виляганню посівів. Щоб провести ці операції максимально ефективно й зберегти високу якість культури доцільним є застосування агродронів. 


Попри те, часто на момент збору врожаю рослини ріпаку мають різний рівень стиглості. Під час дозрівання насіння верхнього ярусу, стручки нижнього ярусу розтріскуються й насіння висипається на землю. Якщо очікувати повного дозрівання насіння, втрати за несприятливих погодних умов можуть досягти 50% врожаю і більше. 


Для передчасного розтріскування стручків необхідним є внесення склеювача, що створює полімерну мембрану, яка не змивається дощем і запобігає розтріскуванню та висипанню насіння. Плівка є дуже еластичною і може розтягуватись за ростом стручка. При застосуванні препарату насіння в стручках достигає рівномірно протягом двох тижнів, після чого можна проводити збирання врожаю.Перед жнивами доцільно проводити десикацію культур, що підсушить врожай, дозволить зібрати врожай швидше та з нижчим рівнем вологості. Оптимальною фазою для здійснення десикації є побуріння 70% стручків ріпаку, на цьому етапі стручки здатні без розтріскування згинатися в кільце навколо пальця.


Через ризик значних втрат від роботи традиційних обприскувачів десикацію краще виконувати за допомогою агродронів. Відсутність фізичного контакту із культурою унеможливлює втрати від витоптування і осипання. Досвід сервісних компаній і агропідприємств показав ефективність моделі агродрону XAG V40.


Досвід сервісної компанії у виконанні внесень дронами-обприскувачами


За практичним досвідом компанії Тайтен Машинері Україна, що проводив власні досліди й порівнював внесення ЗЗР самохідними обприскувачем і дронами XAG V40, основними перевагами агродронів є:

 • вільне планування: не потрібно чекати коли перезволожений ґрунт підсохне;

 • проста обробка поля зі складним рельєфом;

 • спрощена робота з важкодоступними полями – для БПЛА не потрібен під'їзд до поля

 • локальна обробка – тепер проблемні ділянки посеред поля стають легкодоступними;

 • позитивний ефект з полями малої площі та полями, що віддалені логістично;

 • немає обмежень щодо якості води завдяки конструкційним перевагам атомайзерів;

 • зниження витрат води: 0,3-10 л/га;

 • обробка культур без обмеження по висоті стояння: за усередненими даними 30% культур потребують обприскування у високій фазі.У  конструкції атомайзерів використано диски, що обертаються з надзвичайно великою частотою. Оскільки рідина у такі форсунки потрапляє відразу після виходу з бака, на її шляху до розпилення немає жодної перешкоди чи звуження. Це, разом зі швидким обертанням дисків усередині самих форсунок, дає змогу пропустити крізь них навіть рідину із густиною киселю, розпиливши її на рослини з чітко заданим розміром крапель. У традиційних наземних обприскувачах такої можливості немає — форсунки-атомайзери є запатентованою технологією світового виробника агродронів XAG та новим трендом саме в обприскуванні рослин під час ультрамалооб’ємного внесення препаратів. Обидва параметри — швидкість обльоту рослин та розмір крапель розпилюваного розчину під час застосування дронів-обприскувачів можна змінювати динамічно, у ході обробітку.


Основними перевагами дронів-обприскувачів XAG, що дозволяють конкурувати з наземними самохідними машинами є:

 • Висока продуктивність: найпотужніший агродрон XAG P100 здатен обробити до 300 га за зміну.

 • Ультрамалооб’ємне внесення дронами-обприскувачами потребує в 40 разів менше води, ніж традиційний обприскувач, завдяки нормі виливу 5 л/га, а не 200 л/га.

 • Зменшене використання ЗЗР за рахунок більш ефективного застосування (щільне покриття рослини, абсорбція відбувається дуже швидко). Економія препарату сягає 30-40%.

 • Виключення ущільнення ґрунту, що знижує врожайність культур мінімум на 20%.

 • Відсутність пошкодження посівів колесами наземних обприскувачів (+5-10% до врожаю). 

 • Дрон-обприскувач (наприклад, XAG Р100) без додаткового обладнання коштує в 22 рази дешевше, ніж самохідний обприскувач, що має ціну на рівні $230-250 тис. 

 • Один дрон може закрити всі потреби з обробки полів господарства із земельним банком 2-4 тис. га.

 • Можливість висоти польоту 1,5-5 м дозволяє проводити агротехнічні заходи у біологічно сприятливі терміни та дотримуватися оптимальних строків підживлення в складних метеорологічних умовах.Практична демонстрація безпілотних рішень XAG


У ході практичної конференції оператори агродронів DroneUA продемонстрували дрони-обприскувачі XAG в роботі. Зокрема, учасники мали змогу побачити, як налаштовують та підключають обладнання, створюють польотну місію, як агродрони працюють за чітко заданою траєкторією та оминають уявні перешкоди. Потім тренери-пілоти проконсультували аграріїв стосовно всіх технічних запитань, що їх цікавили. 


На завершення учасники події поділилися своїми враженнями та прогнозами на сезон 2023. Настрій - оптимістичний, працюємо над вирощуванням переможного врожаю!


bottom of page