top of page

Як підвищити врожайність ріпаку за допомогою агродронів XAG

НОВИНИ XAG

22 мая 2024 г.

Ресурсоощадні технології та безпілотні рішення стають дедалі популярнішими на українському ринку. Проте надважливо якісно інтегрувати ці рішення у виробничі процеси та здійснити економіко-математичні розрахунки для якісної ефективності кожної операції.


Відкрита онлайн-бесіда “Прибутковий ріпак з агродронами. Калькуляція “не втрат” у 2024 році” відбулася 15 травня за ініціативи DroneUA, офіційного дистриб’ютора XAG в Україні.

В події взяли участь близько 100 учасників професійної агроспільноти.


Співзасновник і керуючий партнер DroneUA Валерій Яковенко разом із експертами, представниками технологічних компаній визначив, як із застосуванням агродронів і клею отримати 5817 грн додаткового прибутку на кожному гектарі.


Одна з найбільш вагомих переваг застосування агродронів - відсутність технологічних колій, що дає змогу зібрати до 5% додаткового врожаю, що в масштабах країни перевищує 200 тис. т. Окрім обробки по цвітінню, застосування агродронів вкрай необхідне під час повного дозрівання ріпаку, коли втрата врожаю через висипання насіння може сягати 50%. Єдиний вихід - проведення десикації. Ця операція дозволяє уникнути:

 - нерівномірного дозрівання посівів;

 - розвитку хвороб;

 - великої засміченості бур’янами завдяки висушуванню.

Через ризик значних втрат від роботи традиційних обприскувачів, десикацію краще виконувати за допомогою агродронів. Відсутність фізичного контакту із культурою унеможливлює втрати від витоптування і осипання. Анатолій Безолюк, керівник агронапрямку DroneUA, XAG Ukraine навів дієву економіко-математичну модель застосування агродронів у вирощуванні ріпаку з максимально прикладними розрахунками.


Павло Андрусик, комерційний директор ТОВ “Спрейтек Україна” розкрив принцип дії та технологію застосування ад’ювантів, що підсилюють ефект ультрамалооб’ємного обприскування агродронами та сукупно зменшують собівартість вирощеної продукції.


За дослідженнями компанії “Спрейтек Україна”, економія води під час десикації становила 150 л/га. Ад’ювант підвищує ефективність дії робочого розчину та дозволяє зменшити норму виливу на 25-50%. Окрім того надає ряд переваг: крапля стає важчою та в’язкішою, мінімізується знесення робочого розчину, підвищується ефективність дії препарату та площа покриття.


Вікторія Кузьмич, керівник експертного відділу BTU, розповіла, як зберегти ріпак від розтріскування, зокрема, поділилася досвідом і особливостями внесення біоклею агродронами.

Внесення біоклею на посівах ріпаку з агродронів це:

- до 15% зменшення витоптування та оббивання;

- до 50% збереження врожаю від висипання насіння;

- до 90% зменшення об’єму робочого розчину без втрат ефективності.


Щоб отримати презентації спікерів, онлайн-запис вебінару та інфографіку з розрахунками, заповніть форму за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzZBj0tIemGIaxU3ogggWDyMzFIbB9ucM9hFiGSzGZNAGjxQ/viewform

bottom of page